دلیل کینه‌ورزی روزنامه "الوطن کویت" نسبت به ایران و خلیج همیشه فارس چی

 

وی همچنین چند سال پیش در مقاله‌ای در واکنش به صحبت‌های "دکتر احمدی‌نژاد" درباره "دوستان ایران در خلیج فارس" به شدت به ایران اهانت کرد.

 

اولمرت از بمب شیمیایی استفاده کن

الهاشم در اهانت به فلسطینی‌ها نیز ید طولایی دارد. به علاوه مقالات ضد ایرانی، فواد الهاشم دشمنی ریشه‌داری نیز با فلسطین و لبنان دارد. او عملا بارها در مقالات خود از رژیم صهیونییستی و تجاوز نیروهای آن به غزه حمایت کرده است.

 

یکی از پر سر و صداترین مقاله‌های ضد فلسطینی هاشم، تحت عنوان "از بمب شیمیایی استفاده کن ای اولمرت" است که در سال 2008 در جریان تجاوز وحشیانه اسراییل به نوار غزه نوشت. وی در مقاله خود صراحتا از اولمرت، رییس رژیم صهیونیستی درخواست می‌کند در حمله به غزه از بمب‌های شیمیایی استفاده کند.

فواد الهاشم دل خوشی از لبنان و مقاومت هم ندارد، به‌طوری که یک بار در یکی از مقاله‌های خود نوشته بود:

" لبنان باید خوشحال باشد که به جای عراق، همسایه‌ای مانند اسراییل دارد".

دلیل آلرژی شیخ ولید به نام "خلیج فارس" چیست؟

یکی از بارزترین کینه‌توزی‌های نویسندگان الوطن کویت، نام "خلیج همیشه فارس" است. نمایندگان تکفیری پارلمان کویت که برخی از آن‌ها در روزنامه الوطن این کشور نیز مطلب می‌نویسند، حساسیت زیادی به نام "خلیج فارس" دارند، به‌طوری که هرجا فرصتی پیدا می‌کنند به ایران و خلیج همیشه فارس توهین می‌کنند.

 

"شیخ ولید"، یکی از همان کینه‌توزان سرسخت ایران و خلیج فارس است.

به گزارش عصر ایران، با نگاهی به کارنامه سیاسی و اجتماعی شیخ ولید، همین بس که او از اولین نفراتی بود که در سال 1990 در جریان حمله عراق به کویت با مشاهده سربازان عراقی، دشداشه (لباس مردانه عربی) خود را بالا کشیده و فرار را بر قرار ترجیح داده است.

 

دشمنی ولید با ملت ایران و شیعیان به جایی رسید که در سال 2004 زمانی که محمد ابوالحسن وزیر اطلاع‌رسانی و تنها وزیر شیعه مذهب کویت، از ایران دیدن کرد، توسط ولید و همفکران وی در پارلمان کویت استیضاح شد.

ولید از جمله افرادی است که در قضیه جزایر سه گانه، کاسه داغ‌تر از آش می‌شود و حتی شدیدتر از اماراتی‌های مدعی این جزایر، بر تعلق آنها به امارات تاکید می‌کند.

شیخ ولید، همچنین نسبت به نام خلیج فارس نیز حساسیت دارد و تاکنون بارها و بارها در این باره سر و صدا به راه انداخته است. 

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
وبسایت هواداران متین دو حنجره

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم WwW.havadaranm2h.com انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... WwW.havadaranm2h.com به وبسایت هوا داران متین دو جنجره هم سری بزنید دوست عزیز آماده ی تبالد لینک WwW.havadaranm2h.com امیدوارم موفق باشین. WwW.havadaranm2h.com