پریشان‌گویی روزنامه عکاظ عربستان علیه ایرانیان؛

 

ایرانی‌ها اهل دریا نیستند که خلیج داشته باشند

خلیج فارس زبانی یک روز هم اهل دریا نبوده و ساکنان فارس از ساحل خلیج (فارس) دور بوده‌اند. یک روزنامه سعودی با ادبیاتی توهین‌آمیز به ایران ادعاهای تکراری در خصوص نام خلیج فارس را تکرار کرد.

به گزارش فردا، روزنامه سعودی عکاظ چاپ عربستان در مقاله ای که با ادبیات بسیار توهین آمیز علیه ایران به چاپ رسانده است اقدام به تکرار ادعاهای پوچ برخی اعراب نسبت به نام خلیج فارس کرده است.


این روزنامه سعودی غیر از توهین هایی شرم آوری به ایران همچون، ایرانی بدن قوی و سری بزرگ و عقلی کوتاه دارد و یا عقل ایرانی در حد بادام زمینی است، در استدلالی ترین بخش مقاله خود پنچ دلیل برای ایرانی نبودن نام خلیج‌فارس می آورد. این دلایل اگر چه تکراری است و ارزش علمی ندارد اما بازخوانی آن به علت انتشار دوباره در یک روزنامه پرتیراژ سعودی بی فایده نیست. نویسنده یادداشت دلایل خود را به ترتیب زیر بر شمرده است.

1- ساحل های عربی از سواحل ایران طولانی تر است.
2- کرانه شرفی خلیج (فارس) همیشه منزلگاه قبایل عرب بوده است.
3- ترویج نام خلیج فارس در عرصه بین المللی به کمک شرکت های نفتی خارجی بوده است.
4- هیج فارس زبانی یک روز هم اهل دریا نبوده و ساکنان فارس از ساحل خلیج (فارس) دور بوده اند.
5- بسیاری از گروه های علمی هوشیار و موزه های دنیا با توجه به اکتشافات و حقایق تاریخی هم چنان خلیج (فارس) رابه اسم اصلی آن می خوانند.


عکاظ در پایان نیز هدف از آنچه خود تغییر اسم خلیج فارسی از سوی ایران ادعا کرده است را اشغال سرزمین های عربی از سوی ایران عنوان می کند و به ماجرای فلسطین و رژیم اشغالگر قدس تشبیه می کند که رژیم صهیونیستی نیز با تغییر اسم شهر ها درصدد مشروع جلوه دادن غصب سرزمین های فلسطینی است.

/ 1 نظر / 6 بازدید
عبور راحت از فیلترینگ

عبور راحت از فیلترینگ بدون قعطی سرعت بالا با قابلیت باز کردن تمام سایت ها از جمله یوتیوب و فیسبوک کیفیت و پایبندی شعار ماست http://redvpn12.tk