در اعتراض به جعل نام خلیج فارس

 

قبادی: فیلم‌نامه‌ای به‌روز درباره‌ی خلیج‌ فارس دارم .

کمپانی «واید بانچ» در رقابت سخت، پخش جهانی فیلم را گرفت .
کمپانی‌های مختلفی در یک رقابت سخت در تلاش برای گرفتن پخش جهانی فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره» بودند که سرانجام با بهترین پیشنهاد، کمپانی‌ «واید بانچ» برخلاف اخباری که در رسانه‌های خارجی منتشر شده بود، پخش این فیلم را برعهده گرفت. این کمپانی فرانسوی پخش فیلم‌های امیرکاستاریکا و ژان‌لوک‌گدار، وودی‌آلن را برعهده دارد.
این کارگردان سینما در گفت‌وگویی با ایسنا، درباره‌ی طرحی با نام «خلیج فارس» که در روزهای اخیر در برخی از رسانه‌ها مطرح شده‌است، پاسخ داد: این فیلم‌نامه به نام «خلیج‌فارس» نیست، بلکه درباره‌ی داستانی است که در خلیج‌فارس می‌گذرد و داستان به‌روزی دارد.
او توضیح داد: در فیلم‌نامه‌ی آن یک زن و شوهر باستان‌شناسی هستند که سالیان سال در سواحل خلیج‌فارس با مردم آنجا در پی کشف یک گور دسته‌جمعی هستند که زمانی که آنجا خشکی بوده، دفن شدند.
قبادی در عین حال مطرح کرد: تا شروع قطعی پروژه نمی‌توانم اسامی تهیه‌کننده ایرانی و مرکز فرهنگی حامی این طرح را اعلام کنم و همچنان منتظر جذب سرمایه‌ی اولیه هستیم.
در پی پیشنهاد محمد اطبایی برای اعلام اعتراض اهالی سینمای ایران در کن به جعل نام خلیج‌فارس، بهمن قبادی گفت: اگر در جشنواره‌ی کن حاضر شوم، من نیز علاقه‌مندم با توجه به این پیشنهاد در مراسم افتتاحیه‌ی بخشی «نوعی نگاه» که قرار است فیلمم به نمایش درآید، به روند جعل نام خلیج‌فارس اعتراض کنم.
او ادامه داد: برایم کن خیلی جذاب نیست، چون علاقه‌مندم بمانم و بر روی طرح فیلم بعدی‌ام کار کنم. اما اگر حضوری هم پیدا کردم در افتتاحیه‌ی بخش «نوعی نگاه» درباره‌ی تحریف نام خلیج‌فارس صحبت می‌کنم.
 

/ 0 نظر / 17 بازدید