با بررسی مطالب منتشر شده در برخی از "مطبوعات کویت"، به ویژه روزنامه الوطن، این موضوع به شدت قوت می‌گیرد که یک جریان هدفمند و برنامه‌ریزی شده، مطالب ضد ایرانی این رسانه را تهیه و به روی خروجی می‌فرستد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، روزنامه ضدایرانی الوطن ـ چاپ کویت ـ توسط "شیخ علی الصباح"، فرزند "خلیفه الصباح"، وزیر نفت سابق که یکی از متهمان اصلی اختلاس معروفی در جریان قراردادهای نفتی کشورش به شمار می‌رود اداره می‌شود.

"الوطن کویت" یکی از روزنامه‌های مطرح و البته جنجالی کویتی است که مواضع سختی علیه ایرانی‌ها و بویژه شیعیان دارد. نویسندگان مقالات این روزنامه که عمدتا تکفیری بوده و رابطه نزدیکی با برخی از اعضای افراطی پارلمان این کشور دارند، نوشته‌های بسیار تند و کذبی علیه ایران و مقامات نظام جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کنند، به‌طوری که روزی نیست مطلبی یا کاریکاتوری ضد شیعی-ایرانی در صفحه اول این روزنامه چاپ نشود.

صاحب امتیاز الوطن یک اختلاس کننده بزرگ است

مدیر مسئول و صاحب امتیاز روزنامه ضد ایرانی الوطن کویت، "شیخ علی خلیفه"، وزیر نفت سابق کویت است. این فرد، به عنوان متهم اصلی پرونده اختلاس 150 ملیون دلاری در قضیه نفت‌کش‌های کویت در جریان حمله عراق به کویت مطرح بوده و به این دلیل تاکنون بارها به دادگاه رفته است

 

"علی الخلیفه الصباح" تاکنون به خاطر نفوذ در پارلمان این کشور، از اتهام خود تبرئه شده است.

 

اعراب حاشیه خلیج فارس، مرزهای خود را در مقابل نیروهای خارجی برای حمله کوبنده به ایران باز کنند

"فواد الهاشم"، نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور و البته جنجالی کویتی است. الهاشم یکی از سردبیران روزنامه ضد ایرانی الوطن کویت، بارها به ایران و مقامات ایرانی توهین کرده است.


 

وی همچنین چند سال پیش در مقاله‌ای در واکنش به صحبت‌های "دکتر احمدی‌نژاد" درباره "دوستان ایران در خلیج فارس" به شدت به ایران اهانت کرد.

 

اولمرت از بمب شیمیایی استفاده کن

الهاشم در اهانت به فلسطینی‌ها نیز ید طولایی دارد. به علاوه مقالات ضد ایرانی، فواد الهاشم دشمنی ریشه‌داری نیز با فلسطین و لبنان دارد. او عملا بارها در مقالات خود از رژیم صهیونییستی و تجاوز نیروهای آن به غزه حمایت کرده است.

 

یکی از پر سر و صداترین مقاله‌های ضد فلسطینی هاشم، تحت عنوان "از بمب شیمیایی استفاده کن ای اولمرت" است که در سال 2008 در جریان تجاوز وحشیانه اسراییل به نوار غزه نوشت. وی در مقاله خود صراحتا از اولمرت، رییس رژیم صهیونیستی درخواست می‌کند در حمله به غزه از بمب‌های شیمیایی استفاده کند.

فواد الهاشم دل خوشی از لبنان و مقاومت هم ندارد، به‌طوری که یک بار در یکی از مقاله‌های خود نوشته بود:

" لبنان باید خوشحال باشد که به جای عراق، همسایه‌ای مانند اسراییل دارد".

دلیل آلرژی شیخ ولید به نام "خلیج فارس" چیست؟

یکی از بارزترین کینه‌توزی‌های نویسندگان الوطن کویت، نام "خلیج همیشه فارس" است. نمایندگان تکفیری پارلمان کویت که برخی از آن‌ها در روزنامه الوطن این کشور نیز مطلب می‌نویسند، حساسیت زیادی به نام "خلیج فارس" دارند، به‌طوری که هرجا فرصتی پیدا می‌کنند به ایران و خلیج همیشه فارس توهین می‌کنند.

 

"شیخ ولید"، یکی از همان کینه‌توزان سرسخت ایران و خلیج فارس است.

به گزارش عصر ایران، با نگاهی به کارنامه سیاسی و اجتماعی شیخ ولید، همین بس که او از اولین نفراتی بود که در سال 1990 در جریان حمله عراق به کویت با مشاهده سربازان عراقی، دشداشه (لباس مردانه عربی) خود را بالا کشیده و فرار را بر قرار ترجیح داده است.

 

دشمنی ولید با ملت ایران و شیعیان به جایی رسید که در سال 2004 زمانی که محمد ابوالحسن وزیر اطلاع‌رسانی و تنها وزیر شیعه مذهب کویت، از ایران دیدن کرد، توسط ولید و همفکران وی در پارلمان کویت استیضاح شد.

ولید از جمله افرادی است که در قضیه جزایر سه گانه، کاسه داغ‌تر از آش می‌شود و حتی شدیدتر از اماراتی‌های مدعی این جزایر، بر تعلق آنها به امارات تاکید می‌کند.

شیخ ولید، همچنین نسبت به نام خلیج فارس نیز حساسیت دارد و تاکنون بارها و بارها در این باره سر و صدا به راه انداخته است. 

 


دلیل کینه‌ورزی روزنامه "الوطن کویت, دشمنی با خلیج فارس