جانشین وزیر دفاع گفت: پس از تست اولین موشک بالستیک ضدکشتی ایران شاهد عقب‌نشینی ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس بودیم.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار مجید بکایی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در همایش بزرگداشت مقام سرباز که به همت وزارت دفاع برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به توان نیروهای مسلح کشورمان در طول سال‌های اخیر خصوصا در عرصه دریایی گفت: معمولا برای مقابله با شناورها از موشک‌های کروز استفاده می‌شود اما از آنجایی که احتمال هدف قرار گرفتن این موشک‌ها توسط دشمن وجود دارد، ما از مدت‌ها قبل به دنبال طراحی و ساخت یک موشک بالستیک بودیم که این امر در گذشته صورت گرفت و ما توانستیم از موشک‌های بالستیک که قبلا زمین به زمین بودند استفاده کنیم که پس از اولین تست این موشک شاهد عقب‌نشینی ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس بودیم.

جانشین وزیر دفاع همچنین به ساخت جنگنده بومی قاهر اشاره کرد و گفت: دشمن در تحلیلهایش اعلام کرده این جنگنده برای پرواز در ارتفاع یک تا 2 متری سطح آب و زدن بالگردهای آنان طراحی شدهاست. این جنگنده یک جنگنده بسیجی برای حفاظت از خلیج فارس است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تدابیر رهبر معظم انقلاب در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات نظامی اشاره کرد و گفت: ایشان در دیدار اخیر با رهنمودهایشان ما را به تلاش بیشتر در این حوزه تشویق کردند و در گذشته نیز به ما فرموده‌اند که به دنبال ساخت سامانه‌هایی باشیم که توسط ساخته نشده است.


عقب‌نشینی ناوگان آمریکا در خلیج فارس پس از تست اول