منوی اصلی
لینک دوستان
نویسندگان
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
ابر برچسب ها
روز ملی خلیج فارس (۱)  ,  جزایر خلیج فارس (۱)  ,  خاک وطن (۱)  ,  تاریخچه پیدایش خلیج فارس (۱)  ,  در مدح خلیج فارس (۱)  ,  خلیج فارس کجاست؟ (۱)  ,  اسنادی برای اثبات خلیج فارس ونه خلیج عرب (۱)  ,  زیر دریای خلیج فارس چه میگذرد؟ (۱)  ,  عذرخواهی آکسفورد به خاطر خلیج فارس (۱)  ,  درج نام خلیج همیشه فارس برای نخستین بار در نقشه و (۱)  ,  عکسهای سفره هفت سین عید 89 در زیر آبهای خلیج فارس (۱)  ,  برگشت نام خلیج فارس به گوگل (۱)  ,  جعل نام خلیج فارس این بار در شبکه فرانس 24 (۱)  ,  ابتکار شناگر ایرانی در دفاع از خلیج فارس (۱)  ,  در اعتراض به جعل نام خلیج فارس (۱)  ,  تصاویر/آبهای خلیج فارس - جزیره ابوموسی (۱)  ,  تصاویر زیبای خلیج فارس (۱)  ,  خلیج فارس درنقشه رسمی عراق و قالی عراقی دوره صدام (۱)  ,  تابلوی خیابان خلیج فارس در قاهره (۱)  ,  نام‌های اسطوره ای خلیج فارس (۱)  ,  بازی ضد ایرانی (۱)  ,  جهنم خلیج فارس (۱)  ,  عقب‌نشینی ناوگان آمریکا در خلیج فارس پس از تست اول (۱)  ,  رهبر بر کرانه خلیج فارس (۱)  ,  سخنرانی در باره سوابق نام خلیج فارس و تحریف آن از (۱)  ,  "شاهنامه" و باز هم سندی کهن بر حقانیت خ (۱)  ,  نماز ادیان الهی در زیر آب های خلیج فارس اقامه شد (۱)  ,  نصب نخستین محراب ادیان الهی در خلیج فارس (۱)  ,  رونمایی از اطلس کشتیرانی و کتاب ملی خلیج‌فارس (۱)  ,  تمبر خلیج فارس توسط رئیس‌جمهور رونمایی شد (۱)  ,  شرکت ملی نفت ایران اطلس دریایی را به نشانه ی اعترا (۱)  ,  ایران به خاطر خلیج فارس از حضور نکونام در امارات ج (۱)  ,  دلیل کینه‌ورزی روزنامه "الوطن کویت (۱)  ,  دشمنی با خلیج فارس (۱)  ,  پریشان‌گویی روزنامه عکاظ عربستان علیه ایرانیان (۱)  ,  برای وطنمم (۱)  ,  موجود عجیب خلیج‌فارس چه بود؟ (۱)  ,  عکس های مجود عجیب (۱)  ,  عکس های مجود عجیب خلیج فارس (۱)  ,  سیراف گنجینه خلیج فارس (۱)  ,  پمپئی ایران (۱)  ,  برای خلیج همیشه فارس (۱)  ,  کلمه "خلیج فارس" در ابعادی بزرگ ساخته و (۱)  ,  نظرسنجی اینترنتی برای اسم خلیج فارس (۱)  , 
درباره
حمیده اسلامی

من فارغ التحصیل رشته مدیریت جهانگردی هستم پس از افتخارات وعزتم باید همچون کوه محافظت کنم اکنون که دشمن دست به چنگ زدن خلیج همیشه فارسم زده داسی میشوم تا پای جان برای دستانش

جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
کاربردی

ღpearlromanticღ

夏の帆船時計ブログパーツ

داستان روزانه

فال حافظ水中でブクブクカーソル

chouette Angelfish

تبادل لينك خودكار - افزايش رتبه و بازديد در گوگل

کلمه "خلیج فارس" به منظور اهمیت جغرافیایی و ملی آن برای مردم ایران،بصورت یک گردنبند در ابعادی بزرگ و با متریال استیل حک می شود.

امین ملا،طراح زیورآلات درخصوص ساخت گردنبندی با ابعاد بزرگ با کلمه خلیج فارس به سینما خبر گفت:هدف و نیت اصلی ما از این کار ؛مانور بر روی نام "خیلیج فارس" است که به همراه نقوش سنتی تزئین می شود

ین طراح عنوان داشت:در کنار این کلمه نقوش اصیل ایرانی و سنتی نیز حکاکی می شود.

وی بیان داشت:ساخت این اثر هم اکنون آغاز شده و درحال حاضر در مرحله اجرایی قرار دارد که در دی ماه به اتمام می رسد.

وی اظهار داشت:این اثر پس از آماده شدن بر روی دیواری نصب می شود که گردنبند بودن آن را در ابعاد بزرگ نشان دهد.

ملا با اشاره به این که این اثر به یک مرکز فرهنگی مهم تقدیم می شود،عنوان کرد:چند مرکز مهم فرهنگی در تهران وجود دارد که قصد داریم این اثر را به آن جا اهدا کنیم؛اما هنوز تصمیم قطعی نسبت به آن مکان اخذ نشده است.پس از نهایی شدن طرح ،اثر را در همان مکانی رونمایی می کنیم که به آن جا تقدیم شده است


کلمه "خلیج فارس" در ابعادی بزرگ ساخته و

 

برای خلیج همیشه فارس

پرانده اند ز خوابت ، مگر، پری ها را ؟

که شوق تازه رسیده است بندری ها را ؟

تو تک ستاره ی منظومه ی زمین هستی !

که جمع کرده ای امروز ، مشتری ها را

که شور شعر شوی در خیال آدم ها

وشمس وحافظ وسعدی وانوری ها را..

شمال وشرق وجنوب وتمام مغرب را

بلوچ وترکمن و کرد و آذری ها را..

و گیسوان طلایی آسمان شده ای !

که باز کرده ای آغوش روسری ها را

کمی به رقص در آ ! ای خلیج آبی پوش !

تکان بده به تنت ، دامن زری ها را

 

دوباره سر زده طوفان ، به شط ساحل تو

تهاجم از همه سو می دود مقابل تو

صدای حادثه ، در های وهوی امواج است

جهان به سایه ی آرامش تو ، محتاج است

بگیر مادر من ! دست کودکانت را

دوباره باز کن آغوش مهربانت را !

که لحظه ها ، همه مست از لب شرابی توست

امید مردم دنیا ، به چشم آبی توست

 

پرانده اند زخوابت ،مگر ، پری ها را ؟

که شور تازه رسیده است بندری ها را ؟!

به زیر سایه ی عشق تو از رقیب ، چه باک !

که دیده ایم ز چشم تو ، دلبری ها را

دوباره سر زده طوفان ، بیا ! ز ریشه بزن

به موج سرکش خود ، این سبکسری ها را

خلیج آبی و ناب همیشه فارس تویی !

که خوانده اند ز نامت ، دلاوری ها را

غرور مردم خاور میانه ، دامن توست !

تمام کرده ای ای عشق ! مادری ها را

 

 غزل مثنوی برگزیده دومین کنگره ملی شعر خلیج فارس-سارا باختر


برای خلیج همیشه فارس


خاک وطن

 

نواجنوب:سیراف پررونق ترین بندرکشور بود که روابط تجاری زیادی با روم و یونان در اروپا و ماداگاسکار در آفریقا تا کانتون چین در آسیا در دوره های ساسانی و اسلامی داشت. سفال های بازمانده با نقش های گوناگون، پارچه ها و زیورآلات، معماری های گچی و اتاق های آذین شده به آثار هنری و ساختمان های دو سه طبقه بخشی از میراث بجامانده از آن تمدن است. اما زمین لرزه مرگبار هفت روزه سال سیصد و شصت و هفت هجری قمری مدفون شدن کامل این بندر را در پی داشت. از این روست که سیراف پمپئی ایران نامیده شده است.

نواجنوب:

سیراف (صورت قدیمتر: سیراب) در بعضی نوشته ها صیراف نیز نوشته شده است. شهری باستانی واقع در بخش مرکزی شهرستان کنگان در استان بوشهر یکی از آثار تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر در جنوب ایران است.

سیراف یکی از قدیمیترین بنادر ایران است که زمانی دارای رونق فراوانی بوده است. شهر باستانی «سیراف» دارای معماری خاصی می باشد که بسیار شبیه به روستای ماسوله در شمال کشور می باشد، بندری که در آن زمان بیش از سیصدهزار نفر جمعیت داشته و به دلیل آزادمنشی دینی در این بندر بین المللی پیروان مذاهب گوناگونی همچون: زرتشتیان، مسیحیان، مانویان، یهودیان، بوداییان و اقوامی همچون: رومیان، یونانیان و چینی ها در این بندر زندگی می کرده اند. گورستان های بازمانده از پیروان دین های گوناگون در این شهر باستانی نشانگر آزادی دینی این بندر ایرانی است.

سیراف پررونق ترین بندرکشور بود که روابط تجاری زیادی با روم و یونان در اروپا و ماداگاسکار در آفریقا تا کانتون چین در آسیا در دوره های ساسانی و اسلامی داشت. سفال های بازمانده با نقش های گوناگون، پارچه ها و زیورآلات، معماری های گچی و اتاق های آذین شده به آثار هنرساختمان های دو سه طبقه بخشی از میراث بجامانده از آن تمدن است. اما زمین لرزه مرگبار هفت روزه سال سیصد و شصت و هفت هجری قمری مدفون شدن کامل این بندر را در پی داشت. از این روست که سیراف پمپئی ایران نامیده شده است.


سیراف گنجینه خلیج فارس, پمپئی ایران


این هم مطلب جالبی بود که برای شما هم قرار دادم

کارکنان دریایی شناورهای مستقر در منطقه پارس جنوبی، لاشه موجودی عجیب را در محل سکوهای گازی کشف کردند. گفتنی است بوی تعفن بسیار عجیب این موجود، تا فاصله چند صد متری حس می شود.

 

 وبراستی چه بود؟

عبدالرضا کرباسی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، درباره حقیقت این ماجرا و نوع جانوری که مشاهده شده به ایسنا گفت: تمام حرف هایی که در مورد هیولا گفته شده شایعه بوده و این عکس ها مربوط به لاشه نهنگی است که حدود یک سال پیش توسط کارمندان پارس جنوبی مشاهده شده است.


به گفته وی، کارمندان اداره کل محیط زیست منطقه پس از مشاهده ی لاشه نهنگ، آن را از آب گرفته و در خاک دفن کرده اند و پس از تجزیه کامل گوشت حیوان، استخوان ها را از خاک خارج کرده و پس از سر هم بندی مجدد آن را به موزه محیط زیست منطقه منتقل کرده اند.

کرباسی در خصوص علت مرگ این نهنگ با بیان اینکه هیچ هیولایی خطرناک تر از انسان نیست افزود: نهنگ ها بر اثر آلودگی آب نمی میرند بلکه علت مرگ آنها برخورد با شناورهاست. چرا که در حال حاضر 50 هزار شناور کوچک و بزرگ که 17 هزار عدد آن ها تانکر نفتی است از تنگه هرمز عبور کرده و با برخورد با این حیوانات باعث مرگ آن ها می شوند


موجود عجیب خلیج‌فارس چه بود؟, عکس های مجود عجیب, عکس های مجود عجیب خلیج فارسبرای وطنمم

 

ایرانی‌ها اهل دریا نیستند که خلیج داشته باشند

خلیج فارس زبانی یک روز هم اهل دریا نبوده و ساکنان فارس از ساحل خلیج (فارس) دور بوده‌اند. یک روزنامه سعودی با ادبیاتی توهین‌آمیز به ایران ادعاهای تکراری در خصوص نام خلیج فارس را تکرار کرد.

به گزارش فردا، روزنامه سعودی عکاظ چاپ عربستان در مقاله ای که با ادبیات بسیار توهین آمیز علیه ایران به چاپ رسانده است اقدام به تکرار ادعاهای پوچ برخی اعراب نسبت به نام خلیج فارس کرده است.


این روزنامه سعودی غیر از توهین هایی شرم آوری به ایران همچون، ایرانی بدن قوی و سری بزرگ و عقلی کوتاه دارد و یا عقل ایرانی در حد بادام زمینی است، در استدلالی ترین بخش مقاله خود پنچ دلیل برای ایرانی نبودن نام خلیج‌فارس می آورد. این دلایل اگر چه تکراری است و ارزش علمی ندارد اما بازخوانی آن به علت انتشار دوباره در یک روزنامه پرتیراژ سعودی بی فایده نیست. نویسنده یادداشت دلایل خود را به ترتیب زیر بر شمرده است.

1- ساحل های عربی از سواحل ایران طولانی تر است.
2- کرانه شرفی خلیج (فارس) همیشه منزلگاه قبایل عرب بوده است.
3- ترویج نام خلیج فارس در عرصه بین المللی به کمک شرکت های نفتی خارجی بوده است.
4- هیج فارس زبانی یک روز هم اهل دریا نبوده و ساکنان فارس از ساحل خلیج (فارس) دور بوده اند.
5- بسیاری از گروه های علمی هوشیار و موزه های دنیا با توجه به اکتشافات و حقایق تاریخی هم چنان خلیج (فارس) رابه اسم اصلی آن می خوانند.


عکاظ در پایان نیز هدف از آنچه خود تغییر اسم خلیج فارسی از سوی ایران ادعا کرده است را اشغال سرزمین های عربی از سوی ایران عنوان می کند و به ماجرای فلسطین و رژیم اشغالگر قدس تشبیه می کند که رژیم صهیونیستی نیز با تغییر اسم شهر ها درصدد مشروع جلوه دادن غصب سرزمین های فلسطینی است.


پریشان‌گویی روزنامه عکاظ عربستان علیه ایرانیان
با بررسی مطالب منتشر شده در برخی از "مطبوعات کویت"، به ویژه روزنامه الوطن، این موضوع به شدت قوت می‌گیرد که یک جریان هدفمند و برنامه‌ریزی شده، مطالب ضد ایرانی این رسانه را تهیه و به روی خروجی می‌فرستد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، روزنامه ضدایرانی الوطن ـ چاپ کویت ـ توسط "شیخ علی الصباح"، فرزند "خلیفه الصباح"، وزیر نفت سابق که یکی از متهمان اصلی اختلاس معروفی در جریان قراردادهای نفتی کشورش به شمار می‌رود اداره می‌شود.

"الوطن کویت" یکی از روزنامه‌های مطرح و البته جنجالی کویتی است که مواضع سختی علیه ایرانی‌ها و بویژه شیعیان دارد. نویسندگان مقالات این روزنامه که عمدتا تکفیری بوده و رابطه نزدیکی با برخی از اعضای افراطی پارلمان این کشور دارند، نوشته‌های بسیار تند و کذبی علیه ایران و مقامات نظام جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کنند، به‌طوری که روزی نیست مطلبی یا کاریکاتوری ضد شیعی-ایرانی در صفحه اول این روزنامه چاپ نشود.

صاحب امتیاز الوطن یک اختلاس کننده بزرگ است

مدیر مسئول و صاحب امتیاز روزنامه ضد ایرانی الوطن کویت، "شیخ علی خلیفه"، وزیر نفت سابق کویت است. این فرد، به عنوان متهم اصلی پرونده اختلاس 150 ملیون دلاری در قضیه نفت‌کش‌های کویت در جریان حمله عراق به کویت مطرح بوده و به این دلیل تاکنون بارها به دادگاه رفته است

 

"علی الخلیفه الصباح" تاکنون به خاطر نفوذ در پارلمان این کشور، از اتهام خود تبرئه شده است.

 

اعراب حاشیه خلیج فارس، مرزهای خود را در مقابل نیروهای خارجی برای حمله کوبنده به ایران باز کنند

"فواد الهاشم"، نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور و البته جنجالی کویتی است. الهاشم یکی از سردبیران روزنامه ضد ایرانی الوطن کویت، بارها به ایران و مقامات ایرانی توهین کرده است.


دلیل کینه‌ورزی روزنامه "الوطن کویت, دشمنی با خلیج فارس
 
الجزیره گزارش داد
ایران به خاطر خلیج فارس از حضور نکونام در امارات جلوگیری کرد

ایران به خاطر نام خلیج فارس از حضور کاپیتان تیم ملی کشورش در لیگ امارات جلوگیری کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، ایران از حضور جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی این کشور در لیگ فوتبال امارات به خاطر نام خلیج فارس جلوگیری کرد.

نکونام 32 ساله که به همراه تیم ملی ایران به جام جهانی 2014 برزیل صعود کرده است، در ابتدای این هفته به امارات سفر کرده بود تا قرارداد خود با تیم تازه صعود کرده شارجه را نهایی کند.

الجزیره گزارش داد: این انتقال که گفته می‌شد بیش از دو میلیون دلار ارزش دارد توسط سران فدراسیون فوتبال ایران و از جمله علی کفاشیان، رئیس این فدراسیون در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس مطرح شده بود. علی کفاشیان در این زمینه به فارس گفته بود: نباید اجازه دهیم او به لیگ امارات برود.

کفاشیان اشاره‌ای به اینکه چرا این تصمیم در مورد نکونام گرفته شده نکرد ولی گفته می‌شود این تصمیم به دلیل آن بوده که اماراتی‌ها به تازگی نام لیگ فوتبال خود را خلیج ع ر ب ی گذاشته‌اند. کاری که تنش میان این دو کشور را بار دیگر بالا برده است.

*حساسیت در این زمینه از کجا نشات می‌گیرد

بر اساس تمامی اسناد و نقشه‌های قدیمی، ایرانی‌ها معتقدند که از دیرباز نام این خلیج، خلیج فارس بوده است. تمامی شواهد نیز حاکی از آن است که حق با ایرانی‌ها است. لیگ فوتبال ایران هم به نام «خلیج فارس» برگزار می‌شود. آنها روزی ملی به همین نام در تاریخ 10 اردیبهشت را نیز جشن می‌گیرند.

ایران و امارات سال‌ها است که بر سر سه جزیره در نزدیکی تنگه هرمز درگیری‌هایی دارند.

کفاشیان همچنین اعلام کرده هشت یا 9 بازیکن دیگری که شرایطی شبیه به نکونام دارند نیز از رفتن به لیگ امارات بازداشته می‌شوند. آنها به دنبال یافتن راهی قانونی برای فسخ کردن قرارداد محمدرضا خلعتبری، دیگر بازیکن ملی پوش ایران با باشگاه عجمان هستند. البته این بازیکن پیش از نامگذاری لیگ امارات قرارداد خود با این تیم را نهایی کرده بود.

در ماه می سال 2012 (اردیبهشت 91) ایرانی‌ها از سایت گوگل نیز به دلیل حذف کردن نام خلیج فارس از روی نقشه‌های آنلاین خود انتقاد کرده بودند که موجب شد این سایت نام آن را به خلیج فارس تغییر دهد.

ایران همچنین در سال 2012 به تمامی شرکت‌های هواپیمایی نیز اعلام کرده بود اگر از نامی غیر از خلیج فارس در مانیتورهای خود استفاده کنند، حق عبور از فضای هوایی این کشور را ندارند.


ایران به خاطر خلیج فارس از حضور نکونام در امارات ج
دریافت همین آهنگ

قالب وبلاگ